West Begroot is weer van start! Tot en met 13 juni kunnen er weer ideeën worden ingediend om West nog mooier, leuker en prettiger te maken. Iedereen mag ideeën insturen. Stadsdeelbestuurder Ester Fabriek hoopt ook op veel mooie ideeën van en voor kinderen en jongeren.
In West wonen er veel kinderen en jongeren. Daarom is het van belang dat ook hun wensen gezien en gehoord worden. Daar doen we binnen het stadsdeel West al flink ons best voor.
Maar jongere bewoners hebben zelf ook veel ideeën, zij weten namelijk heel goed wat hun buurt nodig heeft. Zoals meer speelmogelijkheden of leuke activiteiten in de buurt. En we horen graag wat zij willen!
Mooie projecten door West Begroot
West Begroot is één van de programma’s waarmee bewoners ideeën voor hun buurt kunnen indienen. Later in het jaar kunnen bewoners stemmen op deze ideeën. De ideeën – dan verder uitgewerkt tot plannen – met de meeste stemmen worden uitgevoerd.
Iedere keer levert dit veel moois op. Ik doe een greep uit de plannen die vorig jaar gekozen werden. Zo komt er weer een De Baarsjescoop, een festival met een openluchtbioscoop en lekker eten. En voor schaakliefhebbers wordt er een schaaktoernooi georganiseerd.
Voor en door jongeren en kinderen
Mijn hart maakt altijd een extra sprongetje als er een plan wordt gekozen dat leuk is voor de jonge bewoners van West. Dat was ook afgelopen jaar het geval. Zo is er nu een studieplek in de Kolenkit. Bij deze avondstudiekring kunnen jongeren rustig studeren.
Ook kwam er een bloemenlint op het Wachterliedplantsoen. Dit plan werd bedacht door kinderen uit de buurt. Een groot gedeelte van het graslint rondom het plantsoen is vervangen door inheemse, bloeiende bloemen die vlinders en andere insecten aantrekken
Goed idee? Doe mee!
Wat zou het mooi zijn als we dit jaar nog meer plannen voor de jonge bewoners van West kunnen realiseren! Daarom bij deze mijn oproep aan iedereen, de oudere én de jongere bewoners: heb je een idee, deel het met ons. Dat kan via het formulier op westbegroot.amsterdam.nl
Daarnaast gaan we ook naar de scholen toe! Op een aantal scholen kunnen kinderen en jongeren al hun ideeën van maandag 26 mei t/m vrijdag 12 juni in de speciale West Begroot ideeënbox doen. Doe je mee? Samen maken we West nog beter!