Amsterdam-West blijft een van de duurste plekken van Nederland om een vrije sector woning te huren. Nieuwe huurders betalen er inmiddels 32,01 euro per vierkante meter. Dat is net iets minder dan in Centrum (32,24 euro) en Zuid (32,18 euro), de duurste wijken van het land om te huren. Dat blijkt uit cijfers van woningverhuurplatform Pararius over het vierde kwartaal van 2025.
Gemiddeld betalen nieuwe huurders in Amsterdam 28,68 euro per vierkante meter. Dat is 9,1 procent meer dan een jaar eerder. In Nieuw-West zijn huurders relatief goedkoop af. Daar kost een vrije sector huurwoning 23,50 per vierkante meter, nog altijd boven het landelijke gemiddelde van 20,65 euro.
Pararius wijt de stijgende prijzen aan het afnemende aanbod, terwijl de vraag groot blijft. Door de aangescherpte huurregels blijven beleggers en particuliere verhuurders woningen verkopen als die leegkomen. Vooral het meest betaalbare deel van de markt, met een huur tot 1500 euro per maand, staat onder druk, stelt Pararius. Sinds 2021 is het aantal woningen in dit segment sterk afgenomen. Het aanbod van woningen met een huurprijs van meer dan 2000 euro per maand is juist gegroeid.
Jasper de Groot, directeur van Pararius, noemt het ‘slecht nieuws’ voor woningzoekenden. “Wat beschikbaar komt, is vaak te duur en snel weer van de markt. De markt gaat feitelijk steeds meer op slot.”
In 2024 kwam de huurprijs in West voor het eerst boven de 30 euro per vierkante meter uit. In het tweede kwartaal van dat jaar betaalden nieuwe huurders 30,86 euro per vierkante meter, drie cent meer dan destijds in Centrum werd betaald.
















