
Amsterdammers kunnen weer stemmen op hun favoriete nieuwbouwproject. Tien projecten zijn genomineerd voor de Amsterdamse Nieuwbouwprijs 2025, waaronder drie in Amsterdam-West en één in Nieuw-West.
De woongebouwen Pepper en Blend zijn blikvangers langs de Haarlemmerweg. Het zwarte Pepper is ontworpen door het Amsterdamse architectenbureau Elephant en telt 76 huurappartementen in de vrije sector. Het witte Blend (128 vrije sector huurappartementen) is ontworpen door MVRDV in samenwerking met Elephant.
Minder opvallend is de nieuwbouw in het Fridtjof Nansenhof in Bos en Lommer. Het gaat om 69 sociale huurwoningen met groene binnenhoven van Eigen Haard, ontworpen door DOOR architecten. In Nieuw-West is de eerste fase van de Jacob Geelbuurt Oost in Slotervaart genomineerd: 262 (sociale) huur- en koopwoningen van De Alliantie, ontworpen door Geurst & Schulze Architecten.
Meer informatie over alle tien genomineerde projecten en stemmen kan tot 12 juni via deze website. De verkiezing wordt georganiseerd door AT5, Bouwend Nederland, Amsterdam Woont en de gemeente Amsterdam.
