Gemeente weer voor de rechter inzake Food Center Amsterdam

Food Center Amsterdam. (Foto Patricia Jacob)
Hoogstins2024

Voedselgroothandel Bidfood, een van de ondernemers op het Amsterdam Food Center, heeft de gemeente Amsterdam gedagvaard. Het bedrijf wil erfpachtgrond op dit terrein voor een nieuwe vestiging, terwijl de gemeente alle grond aan projectontwikkelaar Marktkwartier wil overdragen.

De herontwikkeling van het Amsterdam Food Center laat al jaren op zich wachten. Onlangs stelden raadsleden nog vragen over de gemeentelijke regie inzake dit terrein. Projectontwikkelaar Marktkwartier gaat het gebied aan de Jan van Galenstraat ontwikkelen en krijgt daarbij steun van de gemeente Amsterdam. Marktkwartier en de ondernemers van het Food Center staan echter op gespannen voet.

Kort geding(en)
Een van die ondernemers is Bidfood, een bedrijf uit 1949 dat inmiddels is uitgegroeid tot een van de grootste voedingsgroothandels van Nederland. De rechtszaak die het bedrijf heeft aangespannen vindt donderdag plaats.

Amsterdam wil alle grond van het Food Center, inclusief de grond waarop Bidfood is gevestigd, stapsgewijs in erfpacht geven aan projectontwikkelaar Marktkwartier. Volgens Het Parool wil Bidfood dat nu via een kort geding voorkomen. Het bedrijf eist dat het kan meedingen naar grond van het Food Center, voor de bouw van een eigen nieuwe onderkomen.

Het is in korte tijd de tweede rechtszaak van bedrijven van het Food Center tegen de gemeente. Momenteel loopt ook een kort geding van 24 ondernemers en hun coöperatie tegen de overdracht van grond aan Marktkwartier.

Renovatie
Marktkwartier is al sinds 2013 bezig met de renovatie van het bedrijfssterrein, waarbij een deel een woonwijk wordt met 1700 huizen en de bestaande ondernemers op een kleiner stuk worden gehuisvest.

Het project schiet niet op. De woningbouw kan sinds kort deels van start gaan, maar de beloofde nieuwbouw voor de ondernemers, die volgens de oorspronkelijke overeenkomst uiterlijk in 2021 klaar moest zijn, is nog niet eens ondertekend.

Volgens Marktkwartier komt dit doordat de meeste ondernemers, waaronder Bidfood, dwarsliggen. Maar volgens de ondernemersvereniging en het merendeel van de bedrijven is de reden dat Marktkwartier, gesteund door de gemeente, niet afkomt met details over de bouw, de financiën en de organisatie van het nieuwe Food Center.

DeWestkrant