Laatste bewoners sloopblokken Kolenkit nog geen nieuwe woning

De Sinjeur Semeynsstraat, waar ruim 200 woningen worden gesloopt en vervangen door nieuwbouw. (Foto De Westkrant)
Hoogstins2024

De bewoners van twintig sociale huurwoningen in de Sinjeur Semeynstraat die gesloopt worden, hebben nog altijd geen vervangende woonruimte. Dat zei dagelijks bestuurder Ester Fabriek woensdagavond in de commissievergadering van stadsdeel West. De sloop moet in april beginnen.

Woningcorporatie Rochdale wil 222 woningen in de Sinjeur Semeynstraat en de naastgelegen Schaapherderstraat slopen en vervangen door nieuwbouw. Op de plek komen 384 nieuwe woningen, waaronder een aantal middeldure huurwoningen en koopwoningen.

Eerste bewoner
De meeste oude bewoners zijn inmiddels verhuisd, maar voor een kleine groep lukt het niet om vervangende woonruimte te vinden. Het gaat vooral om oudere mensen die al heel lang in de straat wonen en in de buurt willen blijven. Onder hen is zelfs een bewoner van het eerste uur, die als kind in de Sinjeur Semeynstraat kwam wonen toen de te slopen blokken net waren opgeleverd, rond 1952.

Heftig
“Het is ook heel heftig op die leeftijd ineens een nieuwe wijk en een nieuwe woning te hebben, met alle kans op depressie en eenzaamheid daar omheen”, zei Fabriek. Ze zei dat het stadsdeel intensief contact heeft met Rochdale en met de bewoners om een oplossing te vinden. “Ik heb gezegd ze niet los te laten en ze te omarmen en mijn best te blijven doen.” Op 24 maart heeft ze opnieuw een gesprek met de bewoners.

Niet in oude buurtje
Een woordvoerder van Rochdale zegt dat de laatste bewoners allemaal geschikte woningen aangeboden hebben gekregen, maar die niet accepteren omdat ze vinden dat ze te ver weg zijn. Het gaat om woningen in de buurt, ‘maar niet in het oude buurtje’, zegt hij. Dat kan ook niet, omdat daar bijna geen woningen vrijkomen. Er is ook geen ruimte om eerst nieuwbouw neer te zetten en dan pas te slopen, het zogeheten treintje.

Rochdale is de enige corporatie in dit deel van de Kolenkit en heeft corporaties met bezit in de buurt gevraagd ook woningen beschikbaar te stellen. “Het is heel naar, maar we hopen dat deze mensen tot inzicht komen en overstag gaan.”