Opgeknapte Houtmankade krijgt ’s nachts nieuwe bomen

De Houtmankade aan de kant van de Zeeheldenbuurt. De huizen zijn gebouwd rond 1880. (Foto Richard Mooyman)
Hoogstins2024

De Houtmankade is bijna klaar. De kade in de Zeeheldenbuurt lag lange tijd open vanwege herstel van de kademuur en herinrichting van de straat. Voor autoverkeer is de kade weer toegankelijk.

Vanaf 5 januari werkt de gemeente verder aan de kade tussen de Korte Zoutkeetsgracht en de Schiemanstraat. Dan worden fietsenrekken, bankjes en lantaarnpalen geplaatst. De tijdelijke lichtmasten gaan weg.

In februari worden zeventien bomen geplant tussen de parkeerplaatsen aan het water, zo meldt de gemeente. Dat gebeurt ’s nachts na de laatste tramrit. Om veilig te kunnen werken wordt de stroom van de tramleiding afgehaald.

Nieuwe bestrating en ruimte: de Houtmankade aan de kant van de Zeeheldenbuurt. (Foto Richard Mooyman)
DeWestkrant