Brand in dak woningen Willem de Zwijgerlaan

Brand in het dak van woningen aan de Willem de Zwijgerlaan (Foto Dirk van Harten)
Hoogstins2024

In het dak van een woonblok aan de Willem de Zwijgerlaan heeft dinsdagochtend korte tijd brand gewoed. De brandweer zette veel materieel in om het vuur te blussen. Niemand raakte gewond.

De eerste melding kwam rond 09.15 uur binnen. Bijna direct schaalde de brandweer op naar zeer grote brand. Meerdere ladderwagens en blusvoertuigen gingen ter plaatse. De bewoners van twee portieken moesten hun huizen uit en zijn opgevangen in een café in de buurt.

De brandweer zette groot in om te voorkomen dat het vuur zich verspreidde naar de rest van het blok en om blusploegen snel te kunnen aflossen, vertelt een woordvoerster. Rond 09.45 uur werd het sein brand meester gegeven.

“Maar het risico bij een dakbrand is dat de het vuur toch weer oplaait.” Met een drone wordt de situatie in de gaten gehouden. De schade aan de zolderetage is volgens haar groot.

Het kruispunt van de Willem de Zwijgerlaan en de Jan van Galenstraat is afgezet. Ook kan verkeer vanaf de Admiraal de Ruijterweg niet de Jan van Galenstraat inrijden in de richting van het centrum. De Jan van Galenstraat is rond het pand waar de brand woedde afgezet, omdat losliggende dakpannen kunnen vallen. Wanneer de bewoners van de ontruimde woningen naar huis kunnen, is niet bekend.

DeWestkrant