Zaterdag 13 juni is het weer tijd voor Open Tuinen West. Ruim twintig verscholen paradijsjes waar je op andere dagen zo aan voorbij fietst of loopt, openen hun deuren voor bezoekers.
Ook dit jaar zijn weer veel klassiekers te bezichtigen, zoals Kas Keerweer op de Admiraal de Ruijterweg en de nabijgelegen Natuurtuin Slatuinen (Slatuinenweg). Ook de tuinen van de Geuzenhof (Willem de Zwijgerlaan), MidWest (Cabralstraat) en De Verbinding-Spaarndammerhart (Krommeniestraat) zijn toegankelijk.
Daarnaast doet een keur aan minder bekende tuinen mee, zoals de ecotuin op de Van Kinsbergenstraat, de tuin van de Lutherhof aan het Staringplein en de watertuin van galerie De Stoker, op de Witte de Withstraat.
De tuinparken Sloterdijkermeer en Nut en Genoegen organiseren in hun clubhuizen lezingen. Bij Sloterdijkermeer gaat het over de verborgen wereld van wespen. Bij Nut en Genoegen praat imker Dorinde de Temper over bijen.
Dit jaar valt Open Tuinen West ook samen met de Dag van de Architectuur. Veel binnentuinen zijn ontworpen in samenhang met de omliggende gebouwen. Meerdere tuinen besteden daar aandacht aan, zoals MidWest, dat aan beide evenementen meedoet.
Meer informatie staat op de website van Open Tuinen West. Alle deelnemende tuinen en startpunten zijn hier te vinden. Wie meerdere tuinen wil bezoeken, kan voor 3,50 een passe-partout kopen bij een van de startpunten. Je krijgt dan ook een plattegrond waar alle tuinen op staan.



















