Zaterdag 4 juli gaat de zomerdienstregeling van het GVB in. Door grootschalige werkzaamheden moeten reizigers rekening houden met drukte, omleidingen, aangepaste routes en extra reistijd, waarschuwt het vervoersbedrijf. Met name in West en Nieuw-West zijn de gevolgen groot.
Surinameplein
De hele zomer zijn er werkzaamheden op het Surinameplein. De tramlijnen 1 en 17 worden daarom opgeknipt. Komend vanuit het centrum rijden ze tot 13 september niet verder dan het Surinameplein. Pendeltrams rijden vanaf het plein naar het Dijkgraafplein (27) en De Aker (28).
Ook bus 15 heeft last van de werkzaamheden. De bus stopt niet op het Surinameplein, maar op de Hoofdweg. Tot 13 augustus rijdt bus 15 bovendien via de Amstelveenseweg en komt daardoor niet op het Hoofddorpplein.
Als het werk aan het Surinameplein klaar is, zijn de problemen voor reizigers niet voorbij. Vanaf 16 september is de brug bij de Overtoomse Sluis weer tijdelijk dicht. Enorme brugdelen voor de nieuwe Schinkelbrug in de A10 Zuid worden dan over het water vervoerd.
Herinrichting Burgemeester de Vlugtlaan
Van 25 juli tot 16 augustus wordt de Burgemeester de Vlugtlaan opnieuw ingericht. Tram 7 rijdt dan tussen de Hoofdweg en de Burgemeester Röellstraat in Nieuw-West via de Jan van Galenstraat. De haltes op de Erasmusgracht, het Bos en Lommerplein, de Burgemeester de Vlugtlaan, Plein ’40-’45 en de Slotermeerlaan komen te vervallen.
Bus 21 en nachtbus N82 rijden richting Geuzenveld tussen het Bos en Lommerplein en Plein ’40-’45 via de A10, de Jan van Galenstraat en de Slotermeerlaan. Deze omleiding geldt ook voor Connexxion-bus 80 naar Haarlem/Zandvoort en nachtbus N80 naar Beverwijk.
Richting Centraal Station rijden de bussen hun normale routes via de Burgemeester de Vlugtlaan. De haltes zijn echter niet op de ov-baan, maar op de rijbaan voor auto’s.
Alle aanpassingen in de dienstregeling zijn hier te vinden.















