Vakantie in en om Zeeheldenbuurt: tapas, bubbels en strand

Niemandsland, Stenen Hoofd. (Foto Patricia Jacob)
Hoogstins2024

West heeft alle ingrediënten voor een piekfijne zomervakantie. Dat merk je bijvoorbeeld als je de Zeeheldenbuurt verkent. Hop van adres naar adres met onze tips.

Rondo, Planciusstraat 49
Het restaurant van Bloeme Burema en haar vriendin Gina Verheij is al sinds de start hip en happening tot en met. Ongetwijfeld komt dat door de culinaire cv’s van de ladies en het feit dat de fantasie er tegen de plinten klotst. Bestudeer dit artikel maar eens.

Het kan zomaar zijn dat er gnocchi met tomaat, guanciale (wangspek), lamsoor, mollica (broodkruim) en ricotta salata (zoute ricotta) op de kaart staat. Dan wel een aardappeltaart met morilles, daslook en Fioresaus. Aftrappen met oesters is altijd een puik plan, maar doe eens dol en laat oeufs sambal met shisoblad aanrukken.

Guji Coffee, Zoutkeetsplein 9
Dit plein is ideaal om te hangen. Op een van de picknickbanken die her en der verspreid staan, op de banken aan het water of het terras van deze knalblauwe kiosk. Bij de specialty coffee en matcha die ze er verkopen, staan versgebakken pastries het best. Dat weten buurtbewoners, plus de leden van de Saturday Run Club die hier elke zaterdagochtend om 09.30 uur verzamelen.

Boon & Koot, Barentszstraat 171
Du moment dat ik hier binnenstapte, merkte ik dat er iets tintelends in de lucht hing en had ik niet veel tijd nodig om dit restaurant met wijnbar te bestempelen als ‘dotje’. Hoe dat zit, lees je hier.

Je eet hier hapjes als gefrituurde inktvis en eitjes mayo. Voor het grotere werk zijn er Zeeuwse kokkels met tuinbonen, knoflookboter en gepofte paprika. Het konijn met pijnboompitjes, olijf en rozemarijnjus is een hoofdgerecht, net als de gegrilde kwartel met pepersaus.

Het drankmenu leest als een encyclopedie en pronkt met wijnen uit de belangrijkste Europese wijnlanden en Zuid-Afrika. Wit, rood, rosé en mousserend – champagne en overige bubbels. Keuzestress gegarandeerd!

Van Houten, Houtmankade 9
Bij dit eetcafé kun je het hele jaar door kaasfonduen. Minstens zo populair is de saté ajam en de (portobello)burger. De borrelhappen zijn ook lekker klassiek: bitterballen, kaasstengels, nacho’s uit de oven. Daarbij vergeleken is het Japanse kipsnackje karaage een enorme hipster.

Bak Restaurant, Van Diemenstraat 408
Fine dining zaak die al jaren de show steelt met vijf-, zeven- of negengangendiners van lokale producten. Een tartaar van biet kan een optie zijn of een combi van oester, asperges en dragon. Met een beetje geluk sluit je af met magnolia infused milk ice cream geserveerd met groene en rode aardbeien.

Niemandsland, Stenen Hoofd 1
Loop je de Van Diemenstraat uit, dan laat je West achter je en beland je op een unieke plek: een rafelrand compleet met strand waar ’s zomers tijdelijke horeca regeert. Niemandsland kwam voor het eerst in 2024 en is er nu weer.

Bij een pipowagen kun je koffie en thee bestellen en niet-alcoholische dranken. Een menu is er niet en ik begrijp dat ‘er soms wat te eten is en soms ook niet’. Vandaag zijn er broodjes, zoals met beenham en gele saus en met tomaat, mozzarella en pesto.

Het terras, dat pal aan het water ligt, nodigt uit tot wegdromen en wezensloos staren naar de overkant. Stenen Hoofd is geen officiële zwemplek, maar je schijnt hier goed te kunnen zwemmen. Er zijn zelfs trapjes om soepel het water in te gaan.

Honden krijgen hier ruim baan en kwispelen rond de hoge stoel voor de badmeester – die er niet is – of de pingpongtafel. Geregeld zijn er feestjes. Twee zaterdagen in augustus zullen de mensen van De Nieuwe Anita de muziek verzorgen. Hoe of wat, deelt Niemandsland via de socials.

Tannay, Zandhoek 14

Zo’n vier minuten lopen vanaf Niemandsland zit een van de restaurants van de familie Caron. Driemaal raden welke keuken de dienst uitmaakt bij Tannay. Juist ja, de Franse, en dan van het niveau fine dining.

De chef maakt net zo makkelijk een sauce marinière voor bij de mosselen als een ratatouille voor naast het konijn. Met langoustines en courgettebloemen weet hij eveneens raad. Bakken gaat hem ook goed af. Iemand een tarte tatin van abrikoos?

Tasca Bellota, Bickerswerf 2
Op negen minuten lopen vanaf Niemandsland sta je voor de deur van dit ietwat verborgen Spaanse restaurant, waar je aan de waterkant tapas en paella kunt eten. Stouw je tafel vol met gemarineerde mosselen, tortilla de patatas, kleine empanadas met aubergine, kipspiesjes en andere hapjes.

Of neem de tijd voor een paella met zeevruchten, een versie met groenten of – het origineel – een paella met kip en konijn. Deze rijstgerechten zijn alleen per twee personen te bestellen. De bereidingstijd is 45 minuten. Even geduld, dus. Een sangria kan daarbij helpen – op basis van cava of rode wijn.

EXTRA
Canal Motorboats, Zandhoek 22
Door al dat water om je heen, ga je wellicht snakken naar een boottochtje. Bij dit bedrijf kun je een bootje huren, al dan niet met schipper.

Tanoshi Hairspa, Prinseneiland 63G
Prinseneiland ligt niet ver van de Zeeheldenbuurt en is een van de meest idyllische plekken van Amsterdam. De hairspa die hier zit is een ultieme relaxplek: sereen en stijlvol. Ze behandelen je haar en hoofdhuid op z’n Japans. Dat omvat het scrubben en detoxen van je hoofdhuid en het masseren van je nek. Ook word je haar gewassen met warme straaltjes die uit een gouden fontein komen en krijg je een stoombehandeling. In West kan zoiets trouwens ook.

Guji Coffee, Zoutkeetsplein. (Foto Patricia Jacob)
Westergasagenda